Храна и Пијалаци нешто вкусно

Компири кои треба да ги пробате: Една состојка ги прави особено вкусни (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Ако сте љубител на компири, тогаш можете да го пробате овој рецептот со додаток на лук.

Компири кои треба да ги пробате: Една состојка ги прави особено вкусни (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Ако сте љубител на компири, тогаш можете да го пробате овој рецептот со додаток на лук.

СОСТОЈКИ:

1 кг компири
сол
мелен бибер
масло
200 мл крем за готвење
3 чешниња лук
листови магдонос

Подготовка:

To top