Храна и Пијалаци рецепт

Како се подготвуваат ЛЕСКОВАЧКИ МЕДАЛЈОНИ? Рецепт за вистински гурмански ручек (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Доколку ви треба идеја за денешниот ручек, го имаме решението.

Како се подготвуваат ЛЕСКОВАЧКИ МЕДАЛЈОНИ? Рецепт за вистински гурмански ручек (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Доколку ви треба идеја за денешниот ручек, го имаме решението.

СОСТОЈКИ:

300 гр мелено месо
100 гр шунка исечкана на коцки
100 гр кашкавал исечкан на коцки
4 чешниња лук
2,3 лажици масло
1/2 лажичка прашок за пециво или сода бикарбона
2 лажици масло
1 лажичка мелена лута пиперка
сол

Подготовка:

To top