Хороскоп Прочитајте што ви носи денот

Полната месечина влезе во Стрелец: Од денес овој знак како змија ја отфрла старата кожа и започнува да ги остварува соништата

Полната месечина во Стрелец вечерва (23.05.2024) го осветлува небото и ви кажува да ги прифатите работите што не можете да ги промените

Полната месечина влезе во Стрелец: Од денес овој знак како змија ја отфрла старата кожа и започнува да ги остварува соништата

Со нивното прифаќање, дозволувате вашите емоции да поминат природно и ќе можете да ги живеете вашите искуства. Чувствата како болка, несреќа и загуба се исто така нормални, затоа искусете ги, но не дозволувајте да го дефинираат вашиот живот.

Настаните како што е полната месечина може да бидат предизвикувачки бидејќи имаме тенденција да ги трансформираме нездравите однесувања и ова, се разбира, не е лесно. Прегледајте ги работите што се случиле, погледнете го вашето его, безбедните места и исполнетите врски што сте ги создале.

Животот е маратон. Сега, ајде да видиме што подразбираме под секој знак.

Овен

Вашите чувства ќе ве наведат на акција. Дали неодамна сте кажале некому „Во ред е, добро сум“, кога навистина не се чувствувавте добро? Во овој период ќе можете да зборувате за вашите чувства и за работите поради кои се чувствувате непријатно, но мора да ги извадите од срцето.

Бик

Интимноста може да ве испрати на нови, претходно непознати пристапи. Држете ги очите отворени и почитувајте ја вашата независност и желби. Добро време е да размислувате и да се обновите. Ако претходно сте се саботирале, сега ќе имате повеќе можности да бидете свои и отворено да зборувате за работите што ве мачат.

Близнаци

Емоционално, можеби идеализирате некого, кој можеби не е најдобрата опција во вашиот живот. Запомнете, вие избирате кого ќе вклучите во вашиот живот и внатрешен круг, па ако личноста што ја ставате на пиедестал изгледа совршено, да ви кажеме дека веројатно не е. Совршенството не постои, затоа држете ги нозете на земја.

Ракот

За време на полната месечина ќе се сретнете со експерт за второ или трето мислење, кое најмногу ќе одговара на вашите интереси. Можеби ќе бидете изненадени од титулата и престижот на некоја личност, но добијте ги вистинските информации. На никого не му штети да види податок двапати. Вашиот живот и вашата работа може да зависат од тоа.

Л

Љубовта не е во најдобри услови и личноста која ви се допаѓа можеби не е соодветна за вас. Многу е важно да не го мешате заведувањето со љубовта. Можеби некој е неодолив, но тоа не значи дека го сакате со целото свое срце. Овој период го чисти мозокот од конфузија и ве тера да верувате дека вистинската љубов се спротивставува на искушението и го надживува.

Девица

И оваа сезона те наоѓа со главата во воздух, драга Девица. Склони сте да гледате сè, но за џабе велат дека љубовта ве заслепува. Можеби ќе се најдете во стапица каде што можеби ја романтизирате врската која повеќе се наклонува кон токсична. Наш совет? Гледајте внимателно, бидејќи ѓаволот е во деталите.

Вага

Во моментов, доживувате внатрешен конфликт. Мали навики, изрази кои не ви служат и некое однесување кое сте го стекнале од колегите, не мора нужно да ги правите свои. Можеме да кажеме дека влијанието на надворешните луѓе ве натера да изгубите малку чувство за идентитет, но бидете внимателни. Ништо не ви одговара повеќе од вашиот карактер.

Шкорпија

Сонцето ви дозволува да блеснете и да светите, а во вашиот знак, тоа се однесува на вашето его и цели. Практично, со начинот на кој се гледате себеси. Но, за разлика од Сонцето, вие не сте центарот на универзумот, драга Шкорпија. Оваа полна месечина ве потсетува да најдете рамнотежа, да останете приземјени и да живеете според вашите вредности.

Стрелец

Замислете да дозволите вашето его да го попречи развојот на врска која изгледа убаво и здраво. Зарем не изгледа толку убаво, нели? Па, не го кажуваме без цел. Внимавајте со нивото на его кое го покажувате кон другиот и не дозволувајте тоа да ве спречи да доживеете фантастични искуства, особено во љубовната сфера.

Јарец

Можеби се обидувате да избегате од некого или нешто. Сепак, без разлика што е оваа неопределена „ствар“, време е да ја именуваме и категоризираме. Дали е тоа чувството? Дали е тоа одговорност? Личност? Избегнувањето не е најдобриот начин, затоа постапете поинаку.

Водолија

Промената започнува кога ќе почнете да се сфаќате сериозно. Вие сте пеперутка, во смисла дека имате ново чувство за себе и слика што ќе ја исполните. Како змија, ја отфрлате старата кожа и преземате конкретни чекори за да ги остварите вашите соништа. Дозволете им на луѓето да ве ценат и сакаат такви какви што сте, цитира Анабел.

Риби

Некои од вас преместените Риби треба да останат дома и да се разладуваат! Запалувањето премногу свеќи и одржувањето на секоја опција отворена може да биде малку ризично за вас, па затоа е важно да ги планирате вашите приоритети. Дозволете ни да ви кажеме, правите повеќе отколку што можат да издржат вашите кревки раменици.

To top