полна месечина

Пронајдени се 36 резултати на тема „полна месечина“
Хороскоп

ОВИЕ ДВА ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ГИ ОЧЕКУВА ОГРОМНА СРЕЌА ОД ДЕНЕСКА: Полната месечина во јерец им го менува животот од корен!

Полната месечина во Јарец нема да биде многу лесен и пријатен период за секого, но астролозите истакнуваат дека овие два хороскопски...
Хороскоп

ПОЛНАТА МЕСЕЧИНА ВО ЈАРЕЦ НЕМА ДА ПОШТЕДИ НИКОГО ОСВЕН НИВ: На овие знакови среќата ќе им се насмее од 13 јули – следат големи промени

Полната месечина во Јарец нема да биде особено лесен и пријатен период за секого, но астролозите истакнуваат дека овие два хороскопски...
Хороскоп

УТРЕ РЕТКА И МОЌНА ПОЈАВА НА НЕБОТО – овие хороскопски знаци особено да се подготват за голема промена во следните денови!

Полна месечина во Стрелец не очекува на 14 јуни. Ова ќе биде многу моќна и голема полна месечина и последна за овој период. Бидејќи ќе...
Хороскоп

Затемнувањето на Сонцето и полната Месечина во април ни носи хаос: Еве што мора да направите за да ви биде од корист!

Полната месечина во Вага на 16 април не потсетува дека уметноста на добро живеење бара рамнотежа. Оваа рафинирана енергија не инспирира...
Хороскоп

ПОЛНАТА МЕСЕЧИНА ВО ЛАВ НОСИ ПРЕСВРТ: Лавот и Скорпијата да се подготват за големи промени, а Стрелецот за изненадувања

На почетокот на февруари, Младата Месечина не извлече од многуте рамки во кои незабележливо паднавме и поттикнавме промени. Сакаме...
Хороскоп

На 19 ноември ни доаѓа полната месечина – секој знак го очекува посебна среќа, а особено овој знак го очекува нешто неочекувано

Полната месечина на 19-ти ноември во знакот на Бик најавува големи откритија, завршетоци и пресврти на судбината. Дозволите му на универзумот...
Хороскоп

СКОРПИЈАТА И ЛАВОТ ДА СЕ ПОДГОТВАТ: Полната месечина во Бик носи хаос, ова тотално ќе ви го „раздрма“ животот

Следниот период ќе биде одбележан со турбуленции. Полната месечина ја започнува последната сезона на затемнување оваа година на 19 ноември...