Хороскоп хороскоп

Полна Месечина на 26 декември: Што ги очекува хороскопските знаци?

Декемвриската „Студена” Месечина е една од најретките и најпосебните месечини во текот на годината.

Полна Месечина на 26 декември: Што ги очекува хороскопските знаци?

Декемвриската „Студена” Месечина е една од најретките и најпосебните месечини во текот на годината.

Како таа ќе влијае на хороскопските знаци?

Овен

На 26 декември, полната месечина на Ракот ќе ја интензивира вашата вродена желба за зголемена удобност и сигурност во вашиот дом и меѓу семејството. Иако во последно време имате тенденција да уживате во брз начин на живот, оваа месечина ќе ве покани повторно да се поврзете со она место од каде доаѓате. Со празниците кои доаѓаат, ова е одлично време е да поминете одредено време во затворен простор, опкружени со луѓе кои ве разбираат.

Бик

Утехата што ќе ја најдете во вашата непосредна околина ќе биде во центарот за време на полната месечина на Ракот на 26 декември. Ќе сакате да се вклучите во разговори со вашите блиски, но само ако тие споделуваат слични мислења и вредности. Ако ги следите медиумите, тоа најверојатно ќе бидат филмови кои ви носат убаво празнично чувство.

Близнаци

На 26 декември, полната месечина ќе ја осветли вашата желба за емоционална сигурност преку вашите пари и ресурси. Ќе се потпирате повеќе на опипливите аспекти од животот кои ви носат чувство на носталгија, но и удобност. Оваа полна месечина, исто така, може да се совпадне со промена која доаѓа на полето на вашите финансии, било да е тоа преку бонус или подарок што е *точно* она што ви треба. Само внимавајте на импулсивното купување. Не купувајте нешто што не ви треба.

Рак

Како што се развива полната месечина во вашата прва куќа на личниот идентитет, ќе размислувате за потребите и желбите што постојат во вас. Дали си давате приоритет на себеси? Ако сте ја занемариле вашата емоционална благосостојба во изминатиот период, сега е време да направите брза проверка. Вашата интуиција е силна како и секогаш, па ако ви треба повторно прилагодување, вашето внатрешно чувство ќе може да ве води во вистинската насока.

Лав

Како што се случува полната месечина на Ракот, ќе бидете принудени да се повлечете и да се оддалечите надворешниот свет. Овој ден е совршена можност да си дозволите да ги почувствувате вашите чувства без да се грижите како ќе бидете перцепирани од другите. Дајте си малку време да се одморите, да се опоравите и да се склоните кон какви било потреби што сте ги игнорирале. Иако можеби не е најсоцијалното време од годината за вас, ова ви е потребно бидејќи ќе се чувствувате многу подруштвено кога ќе дојде новата година.

Девица

На 26 декември, полната месечина ја осветлува вашата 11та куќа на пријатели, мрежи и социјални групи. Познавањето и удобноста што ви ги нудат вашите блиски ќе бидат во центарот на вниманието за вас. Ќе се чувствувате почувствителни од вообичаено, па затоа е важно да минувате време со блиските и вашето избрано семејство. Без разлика дали присуствувате на празнична забава или му нудите поддршка на пријател кој има потреба, денот ќе го поминете усогласени со своите потреби.

Вага

Бидејќи полната месечина Рак ја осветлува вашата 10-та куќа на кариерата и јавниот имиџ, ќе размислите како подобро да воспоставите чувство на сигурност и емоционално исполнување во вашата работа. За вас, вашата работа мора да ви носи пријатно чувство за да бидете задоволни, а сега ќе имате и подобра идеја како да го постигнете тоа. Можеби ви претстои промена во полето на кариерата. Се грижите за вашата работа, а трудот што го вложувате заслужува внимание.

Скорпија

За време на полната месечина на Ракот, ќе бидете изложени на концепти, верувања или места кои се надвор од вашата нормална рутина. Ќе бидете свесни за какви било погледи или духовни практики кои ви нудат чувство на сигурност. Иако овие начини на живот може да се контрадикторни со начинот на живот на кој сте навикнати, ќе најдете многу удобност во нив. Дозволете си да излезете надвор од вашата сигурна зона. Можеби ќе откриете дека ова е точно тоа што ви треба.

Стрелец

На 26 декември, полната месечина во Рак го насочува вашето внимание кон вашите заеднички ресурси, обврски и емоционални поврзувања. Можеби му нудите поддршка на некој близок или внимателно ги разгледувате обврските кои моментално се на вашиот распоред. Важно е да не се преморите, дури и ако тоа е за доброто на другите. Ако навистина му пружите рака за помош на некого, осигурете дека поставувате соодветни граници.

Јарец

Вашите романтични врски ќе бидат вашиот примарен фокус бидејќи полната месечина на Ракот ја осветлува вашата седма куќа на љубов и партнерста. Вие повеќе ќе се фокусирате на поддршката што доаѓа од другите луѓе, наместо на самите вас. Не ви е секогаш лесно да се потпрете на вашите најблиски, но ќе копнеете по чувство на блискост преку вашите најинтимни врски со другите.

Водолија

Бидејќи полната месечина на Ракот се случува на 26 декември, вашето внимание ќе го фокусирате на вашите секојдневни навики и ритуали. Ако на било кој начин го занемарувавте вашето здравје или благосостојба, сега е време да се консултирате со вашето тело. Дали ви треба рутина која подобро ја поддржува вашата желба одмор? Ако е така, оваа полна месечина е совршена можност за ресетирање. Вашето тело го знае најдоброто.

Риби

На 26 декември, полната месечина ќе ја осветли вашата петта куќа на страста, креативните напори и романтичните работи. Ќе најдете задоволство во хобија кои ве прават да се чувствувате емотивно задоволни. Можеби ќе се чувствувате поттикнати да играте игра што сте ја сакале како дете или да го гледате омилениот божиќен филм од детството. Во секој случај, оваа полна месечина ќе ве натера да се чувствувате носталгично и инспирирано.

To top