Хороскоп астрологија

Летни драми: ТРИ хороскопски знаци ќе се разделат со своите партнери

Летото е време кога сите сакаме да патуваме, да се забавуваме и да поминуваме повеќе време со саканите, роднините и секако… со саканата личност.

Летни драми: ТРИ хороскопски знаци ќе се разделат со своите партнери

Летото е време кога сите сакаме да патуваме, да се забавуваме и да поминуваме повеќе време со саканите, роднините и секако… со саканата личност.

Во потоплите месеци се надеваме дека ќе биде постојана забава исполнета со позитивни емоции и искуства. Па, да, но според астролозите ова лето нема да биде воопшто пријатно за претставниците на три хороскопски знаци.

„Ги очекува „црн“ период. Тоа најмногу ќе влијае на нивниот личен живот“, велат астролозите.

Според нив, ова лето три знаци ќе се разделат со своите партнери. Ова се трите хороскопски знаци кои ги чекаат летните одмори:

Рак

Раковите можат да имаат сериозен разговор со партнерот. Ѕвездите велат дека понекогаш се држите за вашите чувства и потреби и заборавате дека во некои ситуации вашиот партнер може да се чувствува непријатно. Постои шанса наскоро да сака да разговара за ова со вас, а можеби и со повишен тон. Конфликтот може да ескалира, што ќе ве натера да одлучите дека треба да ја прекинете врската.

Овен

Овенот сака авантура, слобода и независност. Секако дека можат да имаат сериозна врска, но најчесто затоа што се фатени во тесно. Наскоро, на Овенот може да му здосади ова и ќе одлучи дека сака да остане малку сам. Ќе ја прекине врската со партнерот и ќе уживаат во летото.

Близнаци

Но, за Близнаците сè ќе биде многу покомплицирано. Можеби ќе дознаат дека партнерот ги изневерува, што многу ќе ги повреди. Според астролозите, Близнаците нема да можат да најдат место за себе, ќе страдаат и ќе паднат во депресија. Изразот „око за око, заб за заб“ нема да помогне во овој случај.

„Треба само да го преболите партнерот и да продолжите понатаму“, советуваат астролозите.

To top