Хороскоп дознајте што ве очекува во текот на денот

Дневен хороскоп за 29-ти декември 2023-та

Водолиите да бидат упорни.

Дневен хороскоп за 29-ти декември 2023-та

ОВЕН
Останете смирени и не се вдлаочувајте се во критиките, особено доколку се конструктивни. Не ги споделувајте вашите планови за следниот месец за да не се најдете во неочекуван конфликт, особено кога Меркур е сè уште ретрограден. Очекувајте промени во вашиот професионален живот. Посветете ја вечерта на вашите пријатели. Препуштете се на заслужениот одмор и забавата.

БИК
Мора да се справите со проблемите на вашето работно место кои не сте ги очекувале, но нема кој друг да се зафати со нивно решавање. Обидете се да им докажете на сите дека можете брзо да ги решите најтешките за да го завршите месецот достојно, со добри приходи и во добро расположение, иако Меркур сè уште е во ретроградно движење.

БЛИЗНАЦИ
На работното место останете смирени и работете умерено. На крајот од работниот ден, ќе ве израдуваат вести за приходи, доколку не сте одбиле дополнителна работа, а Меркур сѐ уште е во ретроградно движење. Вечерта обратете им внимание на брачната половина и на децата, бидејќи им должите поради вашата постојана зафатеност со работата.

РАК
Доколку тоа не ви наштетува на вашата работа, можете да земете уште еден или два слободни дена, особено во периодот кога Меркур го продолжува своето ретроградно движење. Патувајте со семејството или пријателите за да се ослободите од стресот и да ги наполните батериите. Прифатете ги понудите за дополнителна работа, доколку ви бидат упатени денеска.

ЛАВ
Атмосферата на разбирање на работното место ви дава полет. За сите коишто се занимаваат со творештво, признанието и успехот даваат увереност, но внимавајте на тековното ретроградно движење на Меркур. Стабилизирајте ја вашата врска дома. Не се впуштајте во познанства, дури и доколку барате сродна душа.

ДЕВИЦА
Не предизвикувајте контроверзии со одбивање да работите и почитувајте ги барањата на вашиот шеф за да избегнете да останете без работа, особено со владеењето на ретроградниот Меркур. Вашите најблиски се надеваат дека ќе бидете дома за вечера. Ќе се чувствуваат навредени доколку останете до доцна на работното место, но постапете според ситуацијата.

ВАГА
До пладне завршете ја работата што сте ја започнале, бидејќи таа е важна за вашата финансиска состојба. Не ги разгледувајте финансиските документи површно кога сѐ уште владее ретроградниот Меркур. Не се исклучуваат грешки, за кои ќе платите подоцна. Не патувајте. Подгответе ја вашата програма за следната седмица и за новиот месец. Вечерта ќе ви донесе пријатни емоции.

ШКОРПИЈА
Деловните разговори и свесноста за тешкотиите, како и нивното надминување, ви гарантираат материјален успех. На вашето работно место постои однос што го зголемува квалитетот на вашата работа и на вашите приходи. Се чувствувате најактивно и тоа ги нервира вашите колеги, но тоа е вообичаено со ретроградното движење на Меркур.

СТРЕЛЕЦ
Ослободете се од напнатоста и стресот во теретана уште рано наутро и решете се со вашите работни задачи. Во вашата нервоза, вие сте способни да предизвикате загуби на работното место, а Меркур исто така го продолжува своето ретроградно движење. Престанете да барате целосна послушност на вашата волја од вашите најблиски. Создадете позитивни емоции.

ЈАРЕЦ
Вашите професионални обврски кон крајот на месецот и особено денеска бараат да најдете необични решенија, но со разум и внимателно, бидејќи Меркур е во ретроградно движење. Тоа што сте уморни од напорната седмица не е причина да ги обвинувате вашите најблиски што не се справуваат со своите обврски дома. Имате и должност да помогнете.

ВОДОЛИЈА
До пладне обидете се да ги завршите вашите задачи на работа и покрај ретроградното движење на Меркур. Вашите професионални успеси предизвикуваат завист кај вашите непријатели, кои уште еднаш даваат сѐ од себе за да ви наштетат. Бидете упорни! Потоа, препуштете се на заслужениот одмор меѓу вашите најблиски или со пријатно друштво.

РИБИ
Можеби денеска ќе размислувате кога да ја регистрирате вашата компанија, но не треба да го преземете овој чекор поради ретроградното движење на Меркур. На материјален план ве очекува успех, но не дозволувајте финансиски загуби поради избрзани вложувања. Работата што сте ја започнале ќе ви донесе добар приход и сигурно ќе ја завршите. Не трошете си го времето со непотребни разговори.

To top