Хороскоп посебен ден за овие знаци

Дневен хороскоп за 26-ти декември 2023-та

Бикот да се пази од депресија предизвикана од сопствената желба да ги надминете сопствените можности на овој ден.

Дневен хороскоп за 26-ти декември 2023-та

ОВЕН
Блокирајте ги обидите на колегите да ве оддалечат од посакуваната насока, особено при владеењето на Меркур кој сè уште е ретрограден. Сте им го зазеле просторот и сте ги засегнале нивните амбиции, па тие се обидуваат да ви наштетат на секој можен начин. Можна е неочекувана и незаслужена агресија од деловните партнери со кои сте во одлични односи. Тоа е привремено и наскоро ќе ви се извинат.

БИК
Пазете се од депресија предизвикана од вашата желба да ги надминете сопствените можности на овој ден, иако Меркур е ретрограден и не дозволува такви обиди. Подобро планирајте го денот мудро и бидете умерени во работата. Деловното патување ќе ви донесе успешни идни зделки. Работата што ја одбивте во текот на денот ве напрегна, но задоволни сте со себеси.

БЛИЗНАЦИ
Деловните состаноци ќе бидат успешни доколку не сте премногу доверливи и ако ја проверите до деталите информацијата којашто стаса до вас. Завршете ги работните задачи за да се спасите од неволјите со сè уште ретроградниот Меркур. Вашите обврски на работа се тешки, но ќе ви донесат признание. Не им создавајте проблеми на колегите оптоварувајќи ги со дополнителна работа.

РАК
Пројавувањето недоверна и преголема сомничавост кон колегите е причина за конфликти на работното место поради ретроградниот Меркур. Вашите успеси и неуспеси зависат само од вас, но не си дозволувате лесно неуспех. Биди трпеливи. Очекувајте материјален успех. Приходите доаѓаат во време кога ви се потребни пари за инвестирање.

ЛАВ
Денот е успешен и за вас доколку имате за цел да постигнете договор кој ќе ве доведе до нов финансиски врв, дури и со ретроградниот Меркур. Направете сè самите за да го обезбедите вашиот успех. Завршете ги работните задачи започнати наутро. Бидете одговорни доколку повторно ги проверувате вашите финансиски извештаи.

ДЕВИЦА
Денеска, и покрај ретроградниот Меркур, договорите за потпишување можете да ги подготвите само доколку работите во приватната деловна сфера. Ќе бидете извор на идеи, без да сте сигурни дали тие ќе бидат поддржани од претпоставените и од колегите. Напорите се успешни. Не си го трошете денот размислувајќи дали да ги започнете или да почекате. Подобро направете го тоа пред крајот на месецот.

ВАГА
Преземените промени се само во ваша позла и покрај влијанието на ретроградниот Меркур. Доколу се сомневате дека тоа ќе биде така, размислете дали да се откажете од нив и размислете за начините како да се стабилизирате. Би било грешка целосно да ја промените работата или деловните партнери, но не пропуштајте да ги разгледате новите деловни предлози.

ШКОРПИЈА
Успехот може да дојде само кај разумните и практичните, а не кај оние претставници на знакот кои се надеваат на чуда и се дружат со луѓе кои наводно им помагаат, но ги повлекуваат наназад. Вашите материјални аспирации денеска ќе бидат крунисани со успех. Не бидете премногу алчни и не барајте повеќе отколку што заслужувате.

СТРЕЛЕЦ
Денеска, доколку сте на работа и покрај тоа што Меркур е ретрограден, се обидувате да се задлабочите во вашите обврски, но некој постојано ве прекинува. Изнервирани сте, но нема начин како да се справите ако започнете скандал со колегите, бидејќи ефектот ќе биде спротивен – ќе ги огорчите. Стабилизирајте ги позициите и внимавајте на професионалните обврски, за да не го трошите денот во непотребни активности.

ЈАРЕЦ
Иницијативите се успешни, а поддршката од колегите кои работат со вас е навремена, поради поддршката на ретроградниот Меркур. Оние од вас кои се невработени, можат да бараат работа на интернет со корисни информации за да си го пополнат времето. Имате можност да договорите успешно партнерство или проширување на вашиот бизнис без да се бараат големи инвестиции од ваша страна.

ВОДОЛИЈА
Можно е да морате да ги ревидирате и промените вашите идни планови, поттикнати од ретроградниот Меркур. Недоразбирањата во односите со деловните партнери може да ви ја блокираат работата. Подобро комуницирајте со нив на паузата за ручек или откако ќе ја завршите работата. Постои голема можност да не успеете, поради намерно погрешен совет кој ви е даден.

РИБИ
Денот е добар за завршување на службените задачи и крајно неповолен за службени патувања и склучување зделки. Зафатите ви се успешни и при владеењето на ретроградниот Меркур. Не дозволувајте си избрзани постапки. Ако сте на лидерска позиција, дајте им шанса на вашите подредени да ги изразат своите идеи.

Најнови вести од Хороскоп

To top