Скопје

Скопје

Стојаноски: Освен висококатница, во Ѓорче ќе се градат деловни објекти, еден од нив на имот на градоначалникот

Во иницијативата за изработка на нов Детален Урбанистички План во реонот на единствениот парк во општина Ѓорче Петров покрај висококатницата...
Скопје

Урбаната мафија во Карпош цвета- згради никнуваат на секој чекор, жителите секојдневно апелираат дека општината тоне во ѓубре (ФОТО)

Коментарите на социјалните мрежи со денови апелираат да се спречи урбаната мафија која масовно го нападна Карпош кој во минатото важеше...
Скопје

Шилегов со нереално обештетување сака или да ги остави жителите на Ќерамидница на улица или намерно да го закочи проектот за иградба на новиот булевар

Жителите на една од најстарите скопски населби Керамидница со реакција се обратија до нашата редакција и со молба да го споделиме нивниот...
Скопје

Важно соопштение од ЈСП- од понеделник нов возен ред, за учениците за време на летото нема да важат бесплатните месечни билети

ЈСП денеска преку соопштение информира дека поради завршувањето на учебната година 2018/2019, бесплатните билети за учениците нема да важат...
Скопје

Светна мизеријата во населба Лисиче: Со осветлување од 2,2 милиони не може да се сокрие вистинската слика за трговскиот (ГАЛЕРИЈА)

Трговскиот центар во населбата Лисиче доби целосно ново осветлување. КУРИР вчера интегрално го пренесе соопштението од општина Аеродром...