зоран заев

Пронајдени се 609 резултати на тема „зоран заев“
Вести

Владата преку свои инсталации сака да создаде нов крвав 27. април за да ја деградира демократската борба против капитулацијата на Заев

Веќе неколку дена голем број граѓани протестираат и го изразуваат својот револт против одлуката да се потпише капитулантскиот договор,...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е единствениот политичар во светот кој го сменил името на својата земја и се откажал од идентитетот на својот народ

Зоран Заев е најголемото оружjе што досега го имала грчката страна во преговорите за името, ова преку соопштение до јавноста го истакнаа...
Вести

Стоилковски: Заев со договорот освен бришење на името Македонија, го загрозува и националниот идентитет на Македонците

Грчкиот премиер Алексис Ципрас во негово учество во грчката национална телевизија накратко објаснува: Ние нема да ги ословуваме како...
Вести

Договорот меѓу Македонија и Грција ќе се потпишува в недела во Преспа, „Катимерини“ го најавува Столтенберг како гостин

Договорот меѓу Македонија и Грција ќе се потпише во Преспа, но на територијата на БЈРМ, пишува грчкиот весник „Катимерини“. Најверојатно...
Вести

Заев април VS Заев јуни: Да останеме Влада на Република Македонија VS Ќе биде Влада на Република Северна Македонија

Премиерот Зоран Заев повторно со своите контрадикторни изјави. Многупати досега граѓаните имаа можност да слушнат како премиерот најпрво...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ги продаде највисоките национални интереси, ќе се спротивставиме против овој капитулантски договор

Заев ги продаде највисоките национални интереси. Грчката јавност вчера го виде договорот кој што го прифати Зоран Заев. Очекувано, бидејќи...
Вести

Што крие Заев: За македонската јавност сокриен договорот како класифициран документ, а грчката јавност го доби на увид

Што крие Заев? прашува македонската јавност откако во грчките медиуми се појави договорот за промена на името. За македонската јавност...