ВМРО-ДПМНЕ

Пронајдени се 1444 резултати на тема „ВМРО-ДПМНЕ“
Вести

Мицкоски: Гласот ЗА договорот за промена на името, значи легитимитет Заев да продолжи да дели тендери на својот брат Вице и на Анѓушев

На денешниот протестен марш во Охрид, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски каажа дека нивната визија за Македонија е земја...
Вести

Мицкоски: Заев мисли дека народот ќе гo продаде името за 2 илјади денари лажно ветување, но името е многу повеќе од парите на Заев

Ако со референдумот се даде зелено светло на договорот со Грција, практично се вклучува црвено светло за референдумот од 8 септември...
Вести

„МИА прва жртва на капитулантскиот договор за промена на името, Заев мора да ги објави уставните амандмани и да покаже што се губиме“

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека со цензурирани медиуми кои исто како и Премиерот не смеат да го пишат името Македонија не се стигнува во Европа. -Погазена...
Вести

Стоилковски: Заев ги цензурира своите изјави на барање на Грција, МИА е првата медиумска жртва на бришењето на идентитетот

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека спогодбата со Грција значи бришење на македонскиот идентитет и бришење на името Република Македонија. Како...
Вести

„Додека криминалот, насилството, уцените и хаосот царуваат на улиците, Заев забрзано ги распродава националните и државни интереси“

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека многу земји имаат мафија, но само во Македонија, мафијата си доби своја земја. Од опозициската партија обвинуваат...
Вести

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ е познат по лавот како симбол, колку и да е борбата тешка лавот секогаш се воздигнува и победува

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска остварија средба со граѓаните...
Вести

Мицкоски: Договорот со Грција значи промена на име и идентитет, а за оние од власта значи спас на нивните кариери

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва оствари средба со граѓани во Ѓорче Петров, каде народот совршено јасно вели...
Општини

ВМРО-ДПМНЕ: Командирот на ПС Прилеп е противзаконски поставен, Спасовски да го разреши под итно, во спротивно штити криминал

Од Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп велат дека во досегашното владеење на СДСМ виделе само непотизам, делење милионски тендери...
Скопје

ВМРО-ДПМНЕ Центар: Општина Центар станува една голема депонија, Богдановиќ да излезе од удобната канцеларија и да ја среди општината

Центар е преплавен со отпад, преполни корпи за отпадоци и контејнери од кои се шири неподнослива миризба, реагираат од Општинскиот комитет...
Вести

Ѓорѓиевски: Во Скопје царува криминалот на улиците, граѓаните не се безбедни, а полицијата на Спасовски е неспособна да ги заштити

Скопје се претвора во див запад. Криминалот царува на улиците,  граѓаните не се безбедни, а полицијата е неспособна да ги заштити. Видеото...
Вести

Ангелевска: Охриѓани потиштени од лошата ситуација во економијата, задолжувањето, проблеми во земјоделството, здравството и образованието

Во рамките на акцијата „Лето за Македонија“ од Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ денеска бевме во градот Охрид, вели Силвана Ангелевска,...
Вести

„СДСМ и Зоран Заев се целосно неспособни да ја управуваат државата- продажбата на името и идентитетот тоа нема да го смени“

СДСМ и Зоран Заев се целосно неспособни да ја управуваат државата. Продажбата на името и идентитетот тоа нема да го смени. Прифаќањето...
Вести

Мицкоски оствари средба со европратениците Кукан и Флекенштајн: ВМРО-ДПМНЕ не може да го прифати договорот со Грција

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со европратениците Едуард Кукан и Кнут Флекенштајн. -Соговорниците...