александар николоски

Пронајдени се 17 резултати на тема „александар николоски“
Вести

Николоски: СДСМ ги брка странските инвеститори, бидејќи странските инвестиции се конкуренција за олигарсите кои го поддржуваат СДСМ

Во гостувањето на телевизија Алфа, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски потенцираше дека СДСМ не работи на привлекување...
Вести

Николоски: Во буџетот на Македонија за 2018-та година има НУЛА денари за заштита и промоција на македонскиот јазик

Во буџетот на Македонија за 2018 година има НУЛА денари за заштита и промоција на македонскиот јазик, обвинува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ,...
Вести

Средба Мицкоски-Јанша: Македонија мора да оствари реален напредок, да престане праксата на гол популизам на владата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по посетата на Вашингтон, САД ја продолжи својата интензивна дипломатска активност...
Вести

Николоски: Секоја интеграција во ЕУ мора да е проследена со сериозни преговори, но и со зачување на македонскиот национален идентитет

Висока партиска делегација предводена од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски беше во дводневна посета на Брисел каде остварени...