собрание

Експертите со став: Претседавачот на Собранието и ВМРО-ДПМНЕ постапуваат деловнички и според Уставот, секој друг начин на избор на претседател ќе се смета за државен удар

Вести

Професорот Александар Даштевски за Курир вели дека ВМРО ДПМНЕ, а особено претседавачот со седницата на Собранието...

vmro-dpmne

ВМРО-ДПМНЕ: Криминалецот Заев, спротивно на волјата на народот ја прифати Тиранската Платформа и сака да ја направи Македонија двојазична

Вести

Во продолжение следува интегрален текст од ВМРО-ДПМНЕ Криминалецот Заев молчи и пред изјавите на Села за непостоењето...