Вести

Винс Картер и Чонси Билапс влегуваат во Куќата на славните

Винс Картер и Чонси Билапс влегуваат во Куќата на славните

Американската НБА лига официјално реши да прими уште двајца легендарни кошаркари во Куќата на славните.

Станува збор за луцидниот Винс Картер и некогашниот ас на Детроит Пистонс, Чонси Билапс.

Двајцата ќе присуствуваат на церемонијата која ќе се одржи во август годинава, а официјалната потврда ќе биде соопштена на 20 април, јавуваат американските медиуми.

To top