Свет

Украина тврди дека соборила руски борбен авион Сухој Су-34

Киев денеска објави дека соборил борбен авион на Русија над источните региони на Украина.

Украина тврди дека соборила руски борбен авион Сухој Су-34

Микола Олешук, командант на украинските воздухопловни сили, во изјава за Телеграм вели дека е соборен рускиот авион Сухој Су-34.

Дополнителни информации за инцидентот не се објавени, а руските власти се уште не ги коментирале тврдењата на Украина.

To top