Свет Појасот Газа

Од почетокот на војната загинале 587 израелски војници

Во соопштението се наведува дека загинал 21-годишен војник, а од повредените шестмина се во тешка здравствена состојба.

Од почетокот на војната загинале 587 израелски војници

Израелската армија денеска соопшти дека во судирите во јужниот дел на Појасот Газа загинал еден војник, а 13 се повредени.

Во соопштението се наведува дека загинал 21-годишен војник, а од повредените шестмина се во тешка здравствена состојба.

Израелската армија истакна дека од 7 октомври минатата година кога почна војната во Појасот Газа загинале 587 војници, од кои 247 во текот на копнената инвазија. (МИА)

To top