Свет повредени се 760 луѓе

Бројот на загинати во нападот во Газа се искачи на 112

Во соопштението се наведува дека сè уште се извлекуваат жртвите од местото на нападот.

Бројот на загинати во нападот во Газа се искачи на 112

Уште осум тела пристигнале во болницата Ал-Шифа, со што бројот на загинати во денешниот напад на израелската армија врз Палестинците кои чекале хуманитарна помош се искачи на 112, соопшти палестинското Министерство за здравство.

Во нападот што се случи јужно од градот Газа повредени се 760 луѓе.

Во соопштението се наведува дека сè уште се извлекуваат жртвите од местото на нападот.

To top