Свет Во последните 24 часа убиени се 107 лица

Бројот на убиени Палестинци во Газа надмина 29.000

Најмалку 29.092 Палестинци се убиени во израелските напади врз Појасот Газа од 7 октомври, соопшти Министерството за здравство во Појасот Газа.

Бројот на убиени Палестинци во Газа надмина 29.000

Повеќе од 69.000 луѓе беа повредени, пренесува Ал Џезира.

Во последните 24 часа во Газа се убиени 107 Палестинци, се наведува во соопштението.

To top