Скопје сообраќајна контрола

Скопје: Казни за 208 возачи

Скопје: Казни за 208 возачи

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (10.03.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 208 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 131 санкција, 13 мерки за возење без возачка дозвола, 15 санкции за управување под дејство на алкокол…

-Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, информира МВР.

To top