Регион

Силен земјотрес вечерва ја стресе Црна Гора, почувствуван и во БиХ

Силен земјотрес вечерва ја стресе Црна Гора, почувствуван и во БиХ

Вечерва во 21 часот и 8 минути, земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала ја погоди Црна Гора, јавува ЕМСЦ.

Епицентарот бил на 26 километри од Никшиќ.

Според пријавите и коментарите на ЕМСЦ, земјотресот траел кратко, но силно се почувствувал.

Поврзани теми

To top