Македонија

Утре без струја утре дел од село Нова Брезница

Утре без струја утре дел од село Нова Брезница

Без електрична енергија утре ќе останат дел од корисниците од село Нова Брезница.

– Во периодот од 9:00 до 11:00 часот, дел од село Нова Брезница, помеѓу двете трафостаници во општина Сопиште ќе биде без електрична енергија, информираат од РЦУК на Град Скопје.

Најнови вести од Македонија

To top