Македонија Повардарие

Променливо облачно со услови за краткотраен дожд и со слаб до умерен ветер од северозападен правец

Минималната температура ќе се спушти до 7, а максималната ќе достигне 15 степени.

Променливо облачно со услови за краткотраен дожд и со слаб до умерен ветер од северозападен правец

Времето денеска ќе биде променливо облачно, претежно во планинските региони во западните делови со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 8, а максималната ќе достигне од 11 до 17 степени.

Во Скопје променливо облачно со услови за краткотраен дожд и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе се спушти до 7, а максималната ќе достигне 15 степени.

Наутро ќе биде свежо и ќе се задржи променливо облачно време со повремен дожд. Во петок и за време на викендот условите за врнежи ќе се намалат и ќе има повеќе сончеви периоди.

To top