Македонија

НЕ СМЕЕ МУВА ДА ПРЕЛЕТА: Палевски спроведен пред судија на претходна постапка (ВИДЕО)

НЕ СМЕЕ МУВА ДА ПРЕЛЕТА: Палевски спроведен пред судија на претходна постапка (ВИДЕО)

Љупчо Палевски Палчо попладнево е однесен пред судија на претходна постапка. Палевски е осомничен дека за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски.

Тој е првпат изведен пред судија на претходна постапка по екстрадицијата од Турција, каде побегна и потоа беше фатен од тамошната полиција.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Тв Телма / TV Telma (@tvtelma)

Најнови вести од Македонија

To top