Македонија возете внимателно

На територијата на СВР Битола казнети 15 пијани возачи

Во текот на изминатата вечер (08/09.02.2024) во периодот од 21.00 до 03.00 часот на територија на СВР Битола спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол.

На територијата на СВР Битола казнети 15 пијани возачи

При контролата санкционирани се 15 возачи, од кои 9 во Битола, три во Прилеп, два во Македонски Брод и еден во Ресен, а откриени биле и 12 други видови прекршоци.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

Поврзани теми

Најнови вести од Македонија

To top