Хроника СВР Скопје

Жена пронајдена почината во својот дом, познат нејзиниот идентитет

По наредба на јавен обвинител телото на починатата било дадено на обдукција.  

Жена пронајдена почината во својот дом, познат нејзиниот идентитет

На 19.05.2024 во 11:20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во домот на подрачјето на Гази Баба во Скопје била пронајдена почината А.Н.(70) од Скопје.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство.

По наредба на јавен обвинител телото на починатата било дадено на обдукција.

To top