Хроника хроника

Возило излета во близина на тетовското село Челопек, еве каква е состојбата на патниците

На 17.02.2024 во 10.40 часот во СВР Тетово било пријавено дека на локален пат во с.Челопек, тетовско, на излез од селото, патничко возило „фолксваген бора“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од С.Б.(41) од Тетово, излетало од патот.

Возило излета во близина на тетовското село Челопек, еве каква е состојбата на патниците

На 17.02.2024 во 10.40 часот во СВР Тетово било пријавено дека на локален пат во с.Челопек, тетовско, на излез од селото, патничко возило „фолксваген бора“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од С.Б.(41) од Тетово, излетало од патот.

Во несреќата, со тешки телесни повреди се здобиле возачот и неговата сопатничка М.Б.(36) од Тетово, констатирани во Клиничка болница Тетово.

Извршен бил увид од увидна екипа на СВР Тетово.

To top