Хроника во струга

Возач тешко повреден, излетал од улица

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид.

Возач тешко повреден, излетал од улица

На 03.02.2024 околу 02.40 часот во ОВР Струга било пријавено дека на ул.,,Партизанска“ во Струга, патничко возило „фолксваген пасат“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Х.Н.(28) од Охрид, излетало од коловозот, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид.

Увид на местото извршила екипа од ОВР Струга.

To top