Хроника

Возач (73) удрил во 87 годишна жена во тетовско

Возач (73) удрил во 87 годишна жена во тетовско

На 08.07.2024 околу 21.15 часот на регионален пат Тетово-Волковија, кај тетовска Брвеница, патничко возило „ауди“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Џ.Ј.(73) од тетовски Челопек, удрило во 87-годишната Р.А. од Брвеница.

-Во несреќата Р.А. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Тетово, информира МВР.

Увид на лице место изврши увидна екипа од СВР Тетово.

To top