Хроника Скопје

УЖАС: Силувана малолетничка, познат идентитетот на монструмот

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

УЖАС: Силувана малолетничка, познат идентитетот на монструмот

На 27.02.2024 во 13:30 часот во Полициското одделение Шуто Оризари, 34-годишна жена од Скопје пријавила дека е извршена обљуба врз нејзината малолетна ќерка.

Таа во полиција истакнала дека малолетничката е силувана од страна на М.К.(23) од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top