Хроника МВР

Тројца скопјани вчера искасани од кучиња скитници

Во текот на вчерашниот ден, тројца скопјани во посебни случаи, биле искасани од кучиња скитници.

Тројца скопјани вчера искасани од кучиња скитници

На 29.05.2024 во 12.15 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, Ќ.Д.(62) од Скопје пријавил дека на ул.„Ѓорче Петров“ во Скопје бил каснат од куче скитник.

На 29.05.2024 во 14.00 часот во Полициската станица Кисела Вода, В.А.(43) од Скопје пријавил дека на ул.„Христо Татарчев“ во Скопје бил каснат од куче скитник.

На 29.05.2024 во 14.20 часот во Полициската станица Аеродром, З.С.(63) од Скопје пријавил дека на ул.„23 Октомври“ во Скопје бил каснат од куче скитник.

To top