Хроника

Тројца скопјани вчера искасани од кучиња скитници

Тројца скопјани вчера искасани од кучиња скитници

Тројца скопјани вчера биле искасани од кучиња скитници.

На 07.05.2024 во 13.40 часот во Полициската станица Аеродром, Ф.А.(34) од Скопје пријавил дека на бул.„Јане Сандански“ во Скопје бил каснат од куче скитник.

На 07.05.2024 во 17.30 часот во Полициската станица Карпош, А.В.(47) од Скопје пријавила дека на Средно Водно била касната од куче скитник.

На 07.05.2024 во 20.15 часот во Полициската станица Драчево, И.Л.(29) од Скопје пријавил дека на ул.„Малешевска“ во Скопје бил каснат од куче скитник.

To top