Хроника

ТЕТОВКА „ОПЕРИРАЛА“ ВО СОБИТЕ НА КЛИНИЧКАТА БОЛНИЦА – сакала да украде паричник од пациентка, но не знаела што ја очекува набрзо!

ТЕТОВКА „ОПЕРИРАЛА“ ВО СОБИТЕ НА КЛИНИЧКАТА БОЛНИЦА – сакала да украде паричник од пациентка, но не знаела што ја очекува набрзо!

Вчера (27 февруари) во 12.55 часот, полициски службеници на СВР Тетово ја лишиле од слобода 42-годишната тетовка П.С..

Таа била затекната при обид да изврши кражба на паричник на 54-годишна тетовка во една од собите на тетовската Клиничка болница.

П.С. била задржана во Полициската станица Тетово за целосно расчистување и документирање на случајот, по што против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

To top