Хроника

Тешко повредени мотоциклист и неговиот сопатник

Тешко повредени мотоциклист и неговиот сопатник

На 19.05.2024 во 14.50 часот во ОВР Гостивар било пријавено дека на улица „137 “ во Гостивар се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „форд“, управувано од М.Н.С.(56) од Гостивар и мотоцикл „бенели“, управуван од Д.С.(37) од Гостивар, двете со гостиварски регистарски ознаки.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле мотоциклистот Д.С. и неговиот сопатник Б.Е.(38), констатирани во Ургентен центар во Гостивар.

Увид на местото извршила увидна екипа од ОВР Гостивар.

To top