Хроника

Тешко повреден возач, удрил во бетонски остров во Валандово

Тешко повреден возач, удрил во бетонски остров во Валандово

На 10.03.2024 во 20.10 часот во Полициската станица Валандово било пријавено дека на булевар „Првомајска“ во Валандово, патничко возило „фиат пунто“ со валандовски регистарски ознаки, удрило во бетонски остров на булеварот.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот А.Ј.(54) од село Пирава, валандовско, констатирани во Медицински центар Гевгелија, информира МВР.

Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Валандово.

To top