Хроника СВР Велес

Тешко повреден возач на мопед- сообраќајка во Велес

По овластување на јавен обвинител увид на местото бил извршен од увидна екипа од СВР Велес.

Тешко повреден возач на мопед- сообраќајка во Велес

На 13.04.2024 во 15.50 часот во СВР Велес било пријавено дека на улица „8 Септември“ во Велес, на место викано „Стар мост“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу мопед „апен“, без регистарски таблички, управуван од Ќ.С.(64) од Велес и патничко возило „тојота“ со велешки регистарски ознаки, управувано од А.Р.(19) од Велес.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на мопедот, констатирани во болница во Велес.

По овластување на јавен обвинител увид на местото бил извршен од увидна екипа од СВР Велес.

To top