Хроника Шуто Оризари

Скопјанка пронајдена почината, познат нејзиниот идентитет

По наредба на јавен обвинител телото било дадено за обдукција.

Скопјанка пронајдена почината, познат нејзиниот идентитет

На 01.12.2023 во 11:40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во домот на подрачје на Шуто Оризари била пронајдена почината К.У.(73) од Скопје.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство, а по наредба на јавен обвинител телото било дадено за обдукција.

To top