Хроника

Скопјанец тешко повреден: Се превртел од четирицикл, возилото го потиснало

Скопјанец тешко повреден: Се превртел од четирицикл, возилото го потиснало

На 24.02.2024 во 11.14 часот во СВР Скопје било пријавено дека на место викано „Душановац“, атар на с.Бањани-скопско, З.Б.(65) од Скопје додека управувал четирицикл, се превртел и бил потиснат од четирициклот.

-З.Б. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „8-ми Септември“, информира МВР.

Излезено било на местото на настанот од полициски службеници од СВР Скопје.

To top