Хроника Центар

Приведени две малолетнички, кај нив пронајдени марихуана и нож

По целосно документирање  на случајот ќе следува соодветен поднесок.  

Приведени две малолетнички, кај нив пронајдени марихуана и нож

На 19.04.2024 во 22:05 часот на подрачјето на Центар во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје лишиле од слобода две малолетнички од Скопје.

Приведени се затоа што кај нив биле пронајдени и одземени марихуана и нож.

По целосно документирање  на случајот ќе следува соодветен поднесок.

To top