Хроника СВР Велес

Приведена жена од Велес, го ограбила поранешното момче

Таа е приведена во полициска станица, бил известен јавен обвинител и по документирање на настанот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Приведена жена од Велес, го ограбила поранешното момче

На 28.02.2024 во 10.30 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес ја лишиле од слобода Ц.Л.(43) од Велес поради сомнение за сторено кривично дело „кражба“. Според пријавеното, од домот на С.Д.(62) од Велес, со кој претходно била во врска, одзела пари. Таа е приведена во полициска станица, бил известен јавен обвинител и по документирање на настанот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

To top