Хроника Фатен на дело

Приведен кумановец, затекнат при кражба

Тој бил затекнат на улица „Ѓорче Петров“ во Куманово при обид да одземе предмети од деловен објект.

Приведен кумановец, затекнат при кражба

На 14.11.2023 во 15.30 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода М.И.(31) од Куманово.

Тој бил затекнат на улица „Ѓорче Петров“ во Куманово при обид да одземе предмети од деловен објект.

М.И. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

To top