Хроника лишени од слобода две лица

Претреси во Битола, пронајдена дрога

По целосно документирање на случајот против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава.

Претреси во Битола, пронајдена дрога

На 15.02.2024 во Битола, полициски службеници од СВР Битола ги лишиле од слобода И.Н.(28) и И.Ч.(24), двајцата од Битола. При претрес во домот на И.Н., извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана.

Додека, при претрес во домот на И..Ч., извршен, исто така, со судска наредба, била пронајдена и одземена дробилка со остатоци од марихуана.

По целосно документирање на случајот против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава.

To top