Хроника На Табановце

Предолго седел во Македонија, приведен државјанин на Велика Британија

Лицето е предадено во СВР Куманово за понатамошна постапка.

Предолго седел во Македонија, приведен државјанин на Велика Британија

На 10.12.2023 во 23:00 часот на граничен премин Табановце, полициски службеници го лишиле од слобода Д.Ј.Г.(31) од Велика Британија затоа што при извршена проверка било констатирано дека го пречекорил дозволениот период на престој во државата.

Лицето е предадено во СВР Куманово за понатамошна постапка.

To top