Хроника Заврши на клиника

Млад скопјанец повреден на работното место

Според пријавеното, тој со повредите се здобил при извршување работни задачи во фирма во с.Миладиновци, скопско.

Млад скопјанец повреден на работното место

На 20.11.2023 во СВР Скопје, од Комплекс клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со повреди бил донесен Д.Ѓ.(22) од Скопје.

Според пријавеното, тој со повредите се здобил при извршување работни задачи во фирма во с.Миладиновци, скопско.

За настанот бил известен инспектор од Државен инспекторат за труд.

To top