Хроника Кочани

Маж пуштил во оптек фалсификувани 500 евра

На 26.09.2023 во менувачница пријавениот пуштил во оптек фалсификувана банкнота во апоен од 500 евра.

Маж пуштил во оптек фалсификувани 500 евра

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против В.И.(60) од село Облешево, кочанско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

На 26.09.2023 во менувачница во Кочани, пријавениот пуштил во оптек фалсификувана банкнота во апоен од 500 евра.

To top