Хроника Трагедија

Маж пронајден починат, познат неговиот идентитет

По наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

Маж пронајден починат, познат неговиот идентитет

На 29.02.2024 во 12.30 часот во Полициската станица Македонски Брод било пријавено дека во сопствениот дом во с.Крапа бил пронајден починат Б.В.(80).

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство, увид извршила увидна екипа од ОВР Македонски Брод.

По наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција. (МИА)

To top