Хроника СВР Тетово

Кај 20-годишник пронајдена марихуана

По документирање на случајот против него ќе следува соодветен поднесок.

Кај 20-годишник пронајдена марихуана

Вчеравечер (05.12.2023) околу 23:40 часот, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 20-годишниот тетовец А.Л., затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

По документирање на случајот против него ќе следува соодветен поднесок.

To top