Хроника

Две возила изгореа во пожар среде ноќ во Скопје

Две возила изгореа во пожар среде ноќ во Скопје

Денеска (27.05.2024) во 02.04 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„50 Дивизија“ во Скопје настанал пожар во патничко возило „пежо“, сопственост на Т.З.(60) од Скопје и патничко возило „рено“, сопственост на А.Д. од Скопје, двете со скопски регистарски ознаки.

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

To top