Хроника СВР Битола

Две лица ограбувале куќа, едниот чувал “стража“ – кривична пријава за сите тројца

На 01.04.2024 во битолско село, прво и второпријавениот извршиле „тешка кражба“ во куќа сопственост на Љ.Ц. (74) од Битола, при што одзеле пари во различни валути и накит.

Две лица ограбувале куќа, едниот чувал “стража“ – кривична пријава за сите тројца

СВР Битола поднесе кривична пријава против К.Б.(30), А.Б.(29) и Н.Б.(42), сите од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“.

На 01.04.2024 во битолско село, прво и второпријавениот извршиле „тешка кражба“ во куќа сопственост на Љ.Ц. (74) од Битола, при што одзеле пари во различни валути и накит.

Третопријавениот го надгледувал движењето на сопственикот на куќата.

Најнови вести од Хроника

To top