Хроника МВР

Четири лица приведени во Скопје поради поседување на марихуана

По целосно документирање на случаите ќе следува соодветен поднесок.

Четири лица приведени во Скопје поради поседување на марихуана

На 06.12.2023 во 23:10 часот на подрачјето на Кисела Вода, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.Д.(28) од Скопје затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

Денеска (07.12.2023) во 00:30 часот на подрачјето на Чаир, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода М.Б.(39) и Н.С.(30), двајцата од Скопје, затоа што кај нив биле пронајдени и одземени марихуана и бела грутчеста материја.

На 06.12.2023 во 20:40 часот на подрачјето на Карпош, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Т.К.(29) од Скопје затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на случаите ќе следува соодветен поднесок.

 

To top