Хроника ОВР Дебар

Агресивно се однесувал и се заканувал кон поранешната девојка

На 02.05.2024 кај месноста „Манастирец“, тој агресивно се однесувал кон неговата поранешна девојка и ѝ упатил закани.  

Агресивно се однесувал и се заканувал кон поранешната девојка

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против С.М.(25) од дебарското село Отишани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

На 02.05.2024 кај месноста „Манастирец“, тој агресивно се однесувал кон неговата поранешна девојка и ѝ упатил закани.

To top